Oświęcim - Babice, ul. Śląska 31

Parapety

Parapety wewnętrzne i zewnętrzne to ważny element wykończenia okna. O ich funkcjonalności, trwałości i urodzie decyduje materiał, z jakiego są zrobione, oraz prawidłowy montaż.

Nasza oferta parapetów zawiera m.in.:
  • parapety wewnętrzne komorowe z PCV
  • parapety wewnętrzne renowacyjne z PCV – nakładka
  • parapety wewnętrzne postforming
  • parapety Agglomarmur, Marmur naturalny, Granit naturalny
  • pararapety zewnętrzne stalowe
  • parapety zewnętrzne aluminiowe

W naszej ofercie znajdziesz:

Przykładowe produkty z oferty:

Postforming

Postforming. Rdzeń parapetu płyta wiórowa pokryta jest trwałym laminatem dekoracyjnym odpornym na ścieranie i wgniecienia, spód parapetu pokryty jest papierem przeciwprężnym, zapobiegającym jego odkształcaniu się i stanowiącym dodatkowe zabezpieczenie przed wilgocią. Parapety odporne są: na wysoką temperaturę, działanie pary wodnej, promienie UV, zarysowania, wgniecenia, ścieranie: na ich powierzchni nie zostają ślady po doniczkach, trudne do uszkodzenia podczas transportu i montażu. Parapety występuję w szerokościach od 100 mm do 600 mm oraz maksymalnych długościach od 3050 mm do 4200 mm (w zależności od dekoru) Standardowa grubość parapetu 28 mm, profil R6, R13; inne grubości 18 mm oraz 38 mm.

Agglomarmur

Agglomarmur. Aglomerat złożony z wyselekcjonowanych odłamków skalnych, połączonych specjalnymi żywicami epoksydowymi. Posiada właściwoci podobne jak marmur jest jednak bardziej odporny na działanie substancji zawierających kwasy.

Znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie jako materiał na posadzki wewnętrzne, okładziny ścienne, blaty, lady, stopnie schodowe. Polecamy szczególnie do wykorzystania w miejscach o średnim natężeniu ruchu oraz mniej narażonych na działanie czynników atmosferycznych.

Granit

Granit. Granit jest skałą głębinową powstałą w procesie krystalizacji magmy. Zbudowany jest z kwarcytu, skaleni i łyszczków. Zawiera między innymi magnetyt, aparyt, cyrkon. Posiada strukturę równoziarnistą lub porfirową. Jest niezwykle wytrzymały i odporny na ścieranie i ściskanie.

Granit ze względu na swoje naturalne właściwości ma bardzo szerokie zastosowanie w budownictwie. Polecany jest jako doskonały materiał do realizacji obiektów użyteczności publicznej o dużym natężeniu ruchu osobowego i kołowego. Możliwość wykonania różnej faktury powierzchni (polerowana, płomieniowana, młotkowana) sprawia, że granit może być wykorzystywany wewnątrz i na zewnątrz doskonale spełniając funkcje.

Marmur

Marmur. Marmur to skała metamorficzna powstała w procesie przeobrażenia skał węglanowych (wapieni i dolomitów). W zależności od domieszek mineralnych może przyjmować różne barwy i wzory. Pod działaniem związków zawierających kwasy matowieje. Jest mniej odporny na warunki atmosferyczne, ścieranie i ściskanie niż granit.

Niepowtarzalne piękno marmuru zostało dostrzeżone już w starożytności. Współcześnie znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie jako materiał na posadzki wewnętrzne, okładziny ścienne, blaty, lady, stopnie schodowe. Polecamy szczególnie do wykorzystania w miejscach o średnim natężeniu ruchu oraz mniej narażonych na działanie czynników atmosferycznych.